×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
۸ میلیارد تومان حقوق در مدت ۳ ماه پرداخت شده است/ کمیته انطباق فرمانداری با تخفیف عوارض ها مخالفت کرد

 

 

# جناب آقای ایومن ضمن تشکر از زمانی که جهت انجام این گفتگوی مطبوعاتی در اختیار ما قرار دادید. به عنوان سوال اول لطفا توضیح دهید در طول ۳ ماه سرپرستی شما چند ماه حقوق کارگران و کارمندان شهرداری مریوان پرداخت شده است؟

 

 

بنده ۱۱ آبان ماه سالجاری از سوی اعضای شورای شهر به عنوان سرپرست و سکاندار شهرداری مریوان انتخاب شدم. از آن تاریخ تا امروز که در خدمت شما و شهروندان عزیز بوده ام ۳ ماه و ۱۰ روز می گذرد. با درک این موضوع که همکاران ما فشار زیادی را تحمل کرده اند و دورانی واقعا بحرانی را پشت سرگذاشته اند در این مدت تمامی تلاش ما بر پرداخت حقوق و مزایای معوقه پرسنل شهرداری معطوف شده است که البته یادگار و میراثی از گذشته است . در مدت دو سال اخیر ۱۵۸ نفر جذب سیستم شهرداری مریوان شده اند که هیچگونه نیازی به جذب این نیروهای مازاد وجود نداشت و عملا به عنوان سوپاپ اطمینان تداوم تصدی گری پست شهرداری صورت گرفته است. با احتساب ماهیانه ۳ میلیون تومان حقوق هرکدام از این نیروهای جذب شده، عملا در ماه رقمی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان و در سال ۴تا ۵ میلیارد تومان برای شهرداری هزینه دربرداشته است که عملا هیچگونه بازدهی و راندمان کاری نیز در پی نداشته است.قطعا اگر این جذب بی رویه نیرو صورت نمی گرفت شاهد این حجم از مشکل در حوزه مالی و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل نبودیم. با این اوصاف در طول ۳ ماه؛ ۸ میلیارد تومان از حقوق معوقه همکاران شامل ۴ ماه کارگران پرداخت شده است. البته حقوق دو ماه و مزایای پایان سال ۱۳۹۷ کارمندان نیز پرداخت شده است. همانگونه که مستحضرید بیشترین توجه ما پرداخت معوقات کارگران خدوم و دلسوز شهرداری بوده است و قطعا برنامه ریزی ما به گونه ای است که بیشترین درصد درآمد شهرداری را به پرداخت حقوق اختصاص دهیم . البته از شهروندان عزیز نیز انتظار داریم با پرداخت عوارض و سایر مطالبات شهرداری ، ما را در ساختن شهری زیبا تر و دست یازیدن به اهداف مدیریتیمان یاری کنند.

 

 

# بودجه سالجاری شهرداری چند میلیارد تومان بوده است؟ چند درصد از این بودجه محقق شده است؟ چه میزان از این تحقق در دوران سرپرستی شما بوده است؟

 

 

قطعا انتقاد زیادی به نسبت میزان بودجه مصوب که در دوران شهردار اسبق به اعضای شورای شهر پیشنهاد شده و به تصویب آنها رسیده است، داریم چرا که با توجه به افزایش تورم در چند سال اخیر کاهش میزان بودجه غیر قابل توجیه است و حتما شهرداری را با مشکلاتی مواجه کرده و خواهد کرد. بودجه سالجاری ۳۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است و تا این لحظه که در خدمت شهروندان گرانقدر می باشم قریب به ۷۸ در صد آن محقق شده است. همانطور که مستحضرید در سالجاری شهرداری مریوان دستخوش تغییراتی در حوزه مدیریت شد . لذا مایلم جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع اصحاب رسانه میزان درآمد شهرداری که همان تحقق بودجه می باشد را به تفکیک اعلام کنم. در ۵ ماهه اول سال که دوران مدیریت شهردار اسبق بود شهرداری ۹ میلیارد تومان درآمد داشته است و البته جالب است که فقط حقوق ماه اول پرسنل در سالجاری پرداخت شده بود. این درآمد در۶ ماهه اخیر و بعد از ایجاد تغییرات در مدیریت به ۱۷ میلیارد تومان رسیده است که بسیار قابل قبول می باشد. ۱۱ میلیارد تومان از درآمد ۶ ماهه اخیر مربوط به سه ماه گذشته و دوران سرپرستی بنده بوده است. قطعا انتظار داریم در یک ماه پایانی سال وضعیت درآمد شهرداری بهتر شود.

 

 

# جناب ایومن اینگونه که شما اعلام کردید فقط در طول سه ماه سرپرستی شما ۴ ماه حقوق کارگران و ۲ ماه حقوق کارمندان و البته بسیاری از معوقات سالهای ۹۶ و ۹۷ و مزایای پایان سال نیز پرداخت شده است، اما برخی رسانه ها و فعالان فضای مجازی ادعاهای عجیبی را مطرح می کنند و بیشترین توجه خود را به حقوق کارگران و پرسنل شهرداری معطوف داشته اند. نظر شما در این خصوص چیست؟

 

 

امیدوارم منظورتان آن دسته از رسانه ها و فعالانی نباشد که روزگاری سکوت اختیار کردند و البته هنوز حقوق معوقه خود از شهرداری را به طور کامل دریافت نکرده اند. بنده ۳ سال معاون فرهنگی و مسئول روابط عمومی شهرداری بوده ام و بیشترین میزان ارتباط را با اصحاب رسانه و خبرنگاران عزیز داشته ام و قطعا احترام خاصی را برای این قشر فرهیخته قائلم. همیشه گفته ام که منتقدان و فعالیت های اصحاب رسانه یکی از عوامل پیشرفت و ترقی هر سیستمی محسوب می شود و از همین رو است که در سیستم و نظام های سیاسی مدرن رسانه به عنوان رکن چهارم دمکراسی شناخته می شود. با این تفاسیر تمامی انتقادات ، نظرات و پیشنهادات این طیف از جامعه را به فال نیک می گیرم و دلسوزیشان را مورد تقدیر و تشکر قرار می دهم. بیشتر کانال های تلگرامی فعال در شهرستان مریوان با رعایت موازین حرفه ای و اخلاقی و به دور از هرگونه دسته بندی به انتشار واقعیات و ارائه انتقادات سازنده می پردازند که جای خرسندی است و همیشه ارتباطی تنگاتنگ با این عزیزان داشته ایم. اما بدیهی است که هستند کانال ها و افرادی که صرفا به دلیل دنبال کردن هدفی مشخص اخباری را منتشر می کنند که دور از واقعیت است و از آنها نیز کمال تشکر را داریم ؛ قبلا هم عرض کرده ام : هرچه می خواهد دل تنگت بگوی/ هیچ آدابی و ترتیبی مجوی.

 

 

# طبق شنیده ها میزان جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت؟ آیا واقعیت دارد؟ اگر پاسخ شما مثبت است دلیل آن چیست؟

 

 

شهر مریوان قریب به سه دهه است که درگیر ساخت و ساز غیر مجاز است و به همین دلیل بسیاری از محلات هنوز هیچگونه زیرساختی نداشته و هیچگونه انطباقی با استاندارد های شهرسازی ندارند. قطعا مشکلات متعدد این محلات دامنگیر شهرداری شده است و هزینه های بسیاری را بر ما تحمیل کرده است و متاسفانه به دلیل ضعف شدید مدیریت در دو سال اخیر بطور افسارگسیخته و چشمگیری شاهد افزایش یک باره این پدیده بودیم که عمده ترین دلیل وجود این معضل در شهر مریوان، تفکیک های غیر مجازی است که در دهه های گذشته توسط مالکین صورت گرفته است و امروز دامنگیر شهرداری مریوان شده است. بدون تردید برنامه ریزی مدون و عزمی جزم جهت مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز داریم. کمیسیون ماده ۱۰۰ به دلیل پایین بودن میزان جریمه آن نتوانسته است به عنوان آیتمی بازدارنده در این راستا عمل کند و دقیقا بدین منظور پیشنهاد افزایش میزان جرایم ماده ۱۰۰ را به اعضای محترم شورای شهر داده ایم و قطعا در سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت. امیدواریم با این کار بتوانیم رغبت برخی از شهروندان به ساخت و ساز غیر مجاز را کاهش دهیم .

 

 

# طبق قانون ادارات خدمات رسان جهت واگذاری هرگونه امتیاز و انشعاب موظف به اخذ استعلام از شهرداری می باشند، آیا تعامل مناسب و سازنده میان شهرداری و ادارات خدمات رسان جود دارد؟

 

 

شهر موجودی زنده و پویا است و قطعا مدیریت آن حساسیت های ویژه خود را دارد. تعامل حداکثری ادارات خدمات رسان با شهرداری به عنوان راس هرم مدیریت، امری اجتناب ناپذیر است و؛ وجود هرگونه کم کاری در تعاملات فی ما بین به ضرر شهر و شهروندان خواهد بود. لازم می دانم از همکاری صمیمانه و بسیار متعهدانه شرکت گازرسانی و جناب آقای کریمیان کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم که به حق با شهرداری مریوان بیشترین همکاری و تعامل را داشته است. اما متاسفانه ادارات آبفای شهری و توزیع برق شهرستان مریوان کمترین میزان تعامل را با شهرداری داشته اند و بدون در نظر گرفتن قوانین موجود و بر خلاف قانون عمل می کنند. قطعا شهرداری ابزارهای لازم جهت اعمال فشار به این ادارات را در اختیار دارد و امیدواریم با تمکین به قانون نیازی به استفاده از آنها نباشد. عملکرد سرپرست فرمانداری مریوان آقای آرتیکاس اقبال واقعا جای نقد دارد چرا که انتظار می رفت به عنوان نماینده ارشد دولت در شهرستان به این موضوع ورود نماید و اجازه فعالیت های فراقانونی را به این دو اداره ندهد، اما متاسفانه شاهد هیچگونه واکنشی از سوی سرپرست فرمانداری در این خصوص نبوده ایم.و عملا با سکوت خویش مهر تاییدی بر این گونه اقدامات زده اند . حال آنکه از وی که قبلا مدیر دفتر امور شهری و شوراهای استانداری بوده و اکنون نماینده عالی دولت در شهرستان است بیش تر انتظار حمایت از شهرداری را داشتیم.

 

 

# جناب محمد صالح ایومن لطفا به عنوان سوال پایانی پاسخ دهید: بسیاری از شهرداری های استان و حتی کشور در ماه های پایانی سال اقدام به اعمال تخفیف عوارض و صدور پروانه ساخت و ساز کرده اند و شهرداری مریوان نیز سال های قبل این تخفیف ها را اعمال می کرد، چرا امسال شهرداری مریوان هیچگونه تخفیفی را اعمال نکرده است؟

 

 

اتفاقا سوال بسیار بجا و مناسبی بود که لازم است هم همکاران، شهروندان و هم اصحاب رسانه پاسخ و دلیل آن را بدانند. شهرداری مریوان هر ساله چند در صد تخفیف عوارض و صدور پروانه ساخت و ساز را در نظر گرفته است که باعث بالا رفتن میزان درآمد شهرداری شده است که علاوه بر هزینه این درآمد در پروژه های شهرداری، بخشی از آن به پرداخت حقوق پرسنل شهرداری اختصاص یافته است. همانگونه که شما نیز در خلال سوالتان اشاره کردید تقریبا تمامی شهرهای استان و بیشتر شهرهای کشور این تخفیفات را اعمال کرده اند که باعث افزایش چشمگیر میزان درآمد شهرداری ها در ماه های پایانی سال شده است. شهرداری مریوان نیز به مناسبت دهه مبارکه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، پیشنهاد اعمال ۲۵ در صد تخفیف عوارض و صدور پروانه ساخت و ساز را به اعضای محترم شورای شهر داد که با اکثریت آراء به تصویب رسید. اما متاسفانه کمیته انطباق به ریاست سرپرست فرمانداری مریوان با این مصوبه مخالفت کرده و از اعمال آن ممانعت به عمل آورد. این تخفیفات علاوه بر اینکه به سود شهروندان عزیز بود می توانست باعث افزایش درآمد شهرداری مریوان شود و حقوق و مزایای معوقه پرسنل شهرداری را بطور کامل تسویه نماید و هم در سال آینده در پروژه های عمرانی و خدماتی به شهروندان سرمایه گذاری شود.

 

 

جناب محمد صالح ایومن از اینکه وقت گرانبهای خود را در اختیار ما قرار داده و به سوالات ما پاسخ دادید کمال تشکر و قدردانی را داریم.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false