×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
ژنتیک و ارتباط آن با تغذیه

 

 

تغذیه سالم یکی از عوامل مهم حیاتی در تامین سلامت و بهداشت هر شخص، خانواده یا جامعه است.

 

به همین دلیل تغذیه در ژنتیک اخیرا بسیار مورد توجه کارشناسان این حوزه قرار گرفته است؛ به گونه ای که گفته می شود نوع تغذیه بر روی سازندگی، حفظ پایداری و نیز در صورت بروز آسیب هایی به DNA نقش ترمیم کننده داشته و یک رابطه بسیار تاثیرگذار و متقابل بین تغذیه و ژنتیک افراد وجود دارد.

 

نوتری ژنتیک (nutrigenetics) و نوتری ژنومیک (nutrigenomics) علوم جدیدی در حوزه پزشکی شخصی هستند که به رابطه تغذیه و ژنتیک و اثرات تفاوت های ژنتیکی افراد در پاسخ به غذاها و تاثیر تغذیه بر بیان ژن ها در انسان می پردازد.

 

براساس گفته کارشناسان علم ژنتیک، تفاوت‌های ژنتیکی علت بسیاری از اختلافات در صفات انسانی است بطوریکه این تفاوت ها حتی در سطح اعمال فیزیولوژیکی سلول ها، در جذب، هضم غذا و سوخت و ساز بدن هم قابل مشاهده است.

 

متخصص، مشاور ژنتیک و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد سنندج در این خصوص معتقد است تفاوت‌های ژنتیکی منجر به تفاوت افراد در انتخاب غذا می شود بنابراین غذایی که برای فردی شیرین و مطبوع است برای دیگری ممکن است عادی یا حتی تلخ به نظر برسد.

 

دکتر فاطمه کشاورزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه در انسان ژنی به نام TAS2R38 در چگونگی درک طعم بعضی غذاها نقش دارد اختلاف ژنتیکی در بیان این ژن در افراد متفاوت بر نوع تغذیه افراد اثرگذار است.

 

وی یادآور شد: همچنین تفاوت های ژنتیکی منجر به پاسخ متفاوت در سیستم عصبی افراد در درک درجه سیری، درک طعم ها و مهمتر از همه جذب ویتامین ها می شود.

 

کشاورزی تاکید کرد: بر اساس نتایج تعدادی از مطالعات، قابلیت جذب ویتامین D در کنار سایر ویتامین‌های محلول در چربی، نظیر ویتامین A و E، ممکن است برای ۲ فرد متفاوت تا ۳۴ برابر اختلاف داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه نژاد و قومیت از جمله علل دیگر تفاوت ژنتیکی بین افراد است، افزود: با توجه به اینکه میزان اشتراک ژنتیکی بین افراد یک خانواده بر اساس درجه نسبت آنها تغییر می ‌کند، گروه‌های مربوط به یک نژاد یا قومیت خاص را نیز می‌توان به خانواده ‌ای بزرگ تشبیه کرد که بین اعضای آن ارتباطات ژنتیکی و تغذیه ‌ای قابل توجهی به چشم می‌خورد.

 

متخصص، مشاور ژنتیک و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد واحد سنندج اظهار داشت: این مشترکات ژنتیکی و تغذیه ‌ای اغلب از طریق وراثت ژن‌ هایی خاص منتقل می‌شود که از نیاکان مشترک به یادگار باقی مانده است.

 

وی گفت: شناسایی نشانگرهای ژنی اختصاصی برای تبیین وجود صفات یا بیماری‌های خاص در گروه‌های قومی و نژادی ممکن است بتواند به تشخیص عوامل محیطی مؤثر بر میزان بروز متغیر بیماری‌ها بین این گروه‌ها کمک کند.

 

کشاورزی اضافه کرد: نتایج تعدادی از مطالعات صورت گرفته بر روی دوقلوهای همسان و ناهمسان، حاکی از این مساله است عوامل ژنتیکی در بروز چاقی بین اعضای هر خانواده نقش ایفا می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه تفاوت در سطح فعالیت آنزیم‌ها به بروز ناهمگونی در نیازهای غذایی منجر می‌شود، یادآور شد: در حال حاضر دستورات تغذیه‌ای پرطرفداری نظیر RDA یا مصرف توصیه شده ماده در رژیم غذایی بر اساس پیامدهای متابولیکی مصرف یا عدم مصرف مواد غذایی تنظیم شده‌ است.

 

کشاورزی اظهار داشت: با وجود اینکه این دستورهای تغذیه‌ ای معیاری برای تعیین کفایت دریافت مواد غذایی خاص فراهم می‌کنند اما مطابق با نیازهای تغذیه‌ ای گروه‌های مختلف تنظیم نشده‌ از همین رو، حتی اگر چنین دستوراتی مطابق با تفاوت‌های تغذیه ‌ای بهتر شناخته شده در بین جوامع متفاوت، مورد اصلاح قرار گیرند، باز هم ممکن است تهدیدی برای سلامت بسیاری از گروه‌های کوچک ‌تر محسوب شوند.

 

این متخصص و مشاور ژنتیک با بیان اینکه تفاوت‌های بین گروه‌های نژادی و قومی در تدوین دستورات تغذیه‌ ای از اهمیت غیرقابل انکاری برخوردار است، افزود: اگر دستورهای تغذیه ‌ای خود را تنها بر اساس ویژگی‌ های یک گروه نژادی خاص تنظیم کنیم سایر گروه‌ها نخواهند توانست از آنها پیروی کنند.

 

وی گفت: با توجه به اینکه توسعه برنامه ‌های غذایی شخصی ‌سازی شده راهبردهای ارتقا سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها را برای افراد تسریع خواهد کرد.

 

کشاورزی با اشاره به اینکه با سه عامل اساسی به نام تنوع قومی، فراهمی مواد غذایی و سو تغذیه روبرو هستیم، تاکید کرد: گروه‌های مختلف مردم مطابق با تفاوت‌های فرهنگی، محیطی و اقتصادی، رژیم غذایی خاصی را دنبال می کنند که بر اساس عواملی نظیر فراهمی، هزینه، کیفیت درک طعم و عادت‌های غذا شکل می‌گیرد.

 

متخصص، مشاور ژنتیک و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی سنندج یادآور شد: سو تغذیه مزمن می‌ تواند پایداری ژنوم( ماده ژنتیکی یک فرد که شامل DNA هسته، کلروپلاست و میتوکندری است) و بیان ژن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد؛ ضمن اینکه ناپایداری ژنوم نیز منجر به بروز جهش‌هایی در توالی‌های ژنی می شود.

 

وی تاکید کرد: با وجود شواهد تایید کننده اثرگذاری ژنتیک بر تغذیه، تاکنون مطالعه کاملا قابل استنادی بر تاثیر عوامل ژنتیکی روی تغذیه صورت نگرفته است.

 

کشاورزی گفت: با اینکه علوم نوتری‌ ژنتیک و نوتری‌ ژنومیک از ظرفیت بالایی در درک تغذیه در سطح ژنتیکی برخوردارند، اما در حال حاضر به سختی می توان دستورهای غذایی را بر اساس آزمون‌های ژنتیکی تدوین کرد.

 

علم ژنتیک یکی از شاخه های رشته علوم زیستی است از ژنتیک به عنوان وراثت نیز نام برده می شود.

 

در علم ژنتیک به مطالعه ویژگی ها و صفات جانداران که می توانند از والدین به ارث برسند صحبت می شود، موضوع اصلی در بررسی های علم ژنتیک بیشتر انتقال، بیان و همچنین تکامل ژن ها است.

 

به مولکول هایی که وظیفه تکوین، کنترل و همچنین بررسی خصوصیات ظاهری موجودات زنده را دارند، ژن گفته می شود.

 

ایرنا کردستان

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false