×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
پرداختن به امور فرهنگی در محلات هدف باید در اولویت قرار بگیرد

 

 

به گزارش قه لا، عبدالله عبدی در جلسه ستاد بازآفرینی بافت فرسوده که صبح روز دوشنبه ۳ تیر ماه سالجاری در سالن جلسات شهرداری مریوان برگزار شد ، خاطر نشان ساخت: نباید اینگونه بپنداریم که شهر فقط فضای فیزیکال ، خیابان و جاده است و با همین دیدگاه و نگرش صرفا فعالیت های عمرانی را مد نظر داشته باشیم.

 

عبدی در ادامه اظهار کرد: قطعا یکی از دغدغه های مدیریت شهری در محله های حاشیه نشین و یا بافت فرسوده باید پرداختن به امور فرهنگی باشد و به عنوان یک اصل مهم باید مد نظر اعضای ستاد باز آفرینی قرار بگیرد.

 

وی ضمن اشاره به طرح های فرهنگی شورای شهر مریوان از جمله دانش آموز سبز اندیش، جشنواره نقاشی و جشن بادبادک ها ، عنوان ساخت: هر چند فعالیت های فرهنگی ما به دلایل متعدد کم بوده است، اما در مدت زمانی اندک خروجی همین برنامه ها را نیز به صورت ملموس احساس کردیم.

 

نایب رئیس شورای شهر مریوان پرداختن به امور عمرانی، خدماتی و رفاهی محلات بافت فرسوده را از دیگر موارد ضروری قلمداد کرد و در این رابطه بیان کرد: ادارات مختلف و هرکدام در حوزه فعالیت خود می توانند نقاط ضعف این محلات را شناسایی کرده و با تعریف پروژه های کاربردی و ضروری گامی در راستای ارتقای کیفی این محلات بردارند.

 

عبدی ادامه داد: متاسفانه فضای آموزشی اکثر این محلات تخریبی است و نیاز است تا آموزش و پرورش با جدیت بیشتری بازسازی و ترمیم این فضاهای آموزشی را دنبال کند. چرا که وضع موجود اصلا قابل قبول نیست.

 

نایب رئیس شورای شهر مریوان عنوان کرد: با توجه به اهمیت آموزش و سرانه پایین فضای آموزشی ، انتظار می رود ستاد بازآفرینی شهری بازسازی و ترمیم فضاهای آموزشی این محلات را به صورت ویژه مد نظر قرار بدهند.

 

وی در پایان تاکید کرد: اداره ورزش و جوانان نیز با شناسایی پتانسیل و حتی زمین های خالی در محله های هدف می تواند پروژه های ورزشی عظیمی را تعریف کند که قطعا وجود اماکن فرهنگی و ورزشی در این محلات، تا حد قابل توجهی از میزان آسیب های اجتماعی خواهد کاست.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false