×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
قلم ها روشنی بخش و هدایتگر جوامع بشری و معماران تمدن انسانی هستند

 

 

به گزارش قه لا ، عبدالله عبدی طی پیامی ۱۴ تیرماه روز قلم را فرصتی مناسب جهت بزرگداشت جایگاه والای صاحبان اندیشه و قلم قلمداد کرده و در این پیام ضمن تبریک و تهنیت این روز خجسته، آورده است: قلم ها روشنی بخش و هدایتگر جوامع بشری و معماران تمدن انسانی هستنند.

 

 

شرح کامل پیام در پی میاید:

 

 

و خداوند سبحان قلم را به سوگند ذات مبارکش حرمت و جایگاهی چنان بخشیده است که انسان تا همیشه تاریخ تمدن، پیشرفت و زندگی امروزش را مدیون و مرهون صاحبان آن می داند . بدون تردید قلم ها روشنی بخش و هدایتگر جوامع بشری هستنند  و صاحبان آن معماران و مهندسان تمدن بر روی این گوی خاکی هستند.

 

 

در میان کارکردهای متنوع  قلم به عنوان سمبل و نماد اندیشه و علم انسان می توان دو کارکرد اصلی آن را برشمرد. نخست آنکه قلم ابزاریست در اختیار بشر برای کسب دانایی و دوم آنکه قلم ابزاریست برای نگارش و کتابت و مانایی. بدون شک رد پای قلم های آزاده در تمامی عصر و دوران های تاریخ زندگی انسان مبرهن و واضح است و همواره همچون قشر فرهیخته و پیش آهنگ جوامع خود، نقسی بسزا در پیشرفت های علمی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بشر ایفا نموده اند.

 

 

چهاردهم تیرماه که در تقویم رسمی ما به عنوان روز قلم تعیین شده است فرصت مناسبی است جهت بزرگداشت جایگاه والای صاحبان اندیشه و قلم که دانش و تخصص خود را در گرو ارتقای فرهنگی، علمی، اجتماعی و… جامعه خود نهاده اند. بنده به عنوان ریاست شورای شهر مریوان و به نمایندگی از سایر اعضای این شورا این روز فرخنده را بر تمام عزیزانی که قلم آزاده خود را در راه بهبود زندگی بشر بکاربرده اند و با خلق اندیشه های ناب روشنی بخش زندگی انسان ها بوده اند تبریک و تهنیت عرض می کنم و با نهایت احترام دست یکایک اصحاب قلم در استان کردستان و به ویژه شهرستان مریوان را به گرمی میفشارم.

 

 

 

عبدالله عبدی / ریاست شورای شهر مریوان

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false