×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
شورای شهر در چهار چوب قانون اختیارات تام به شهردار مریوان می دهند/امروز زمان تسویه‌ حساب‌های شخصی نیست/ هم اندیشی و اعلام حمایت از برنامه های آینده شهرداری مریوان

 

 

به گزارش قه لا، ظهر روز یکشنبه اعضای شورای شهر و شهردار، معاونین و رؤسای سازمان و ادارات شهرداری در جلسه‌ای ویژه آخرین تحولات شهرداری مریوان را مورد بررسی قرار دادند. این جلسه با هدف ایجاد تعامل بیشتر و رفع موانع و مشکلات، برگزار شد.

 

 

در ابتدای این جلسه یدالله شیخ عطاری عضو شورای شهر مریوان در سخنانی صریح و روشن، اظهار داشت: اعضای شورای شهر هیچ مشکلی با شهردار و مجموعه شهرداری ندارند و از این پس با کنار گذاشتن مسائل و حواشی پیش آمده بدنبال حل مشکلات اصلی شهرداری خواهند بود.

 

 

وی با بیان اینکه فشارهای روانی و مالی منجر به حرکت کند و آرام شهرداری در ارائه خدمات به شهروندان شده است، افزود: باید با همدلی و همفکری همدیگر و کنار گذاشتن تسویه حساب ها روبه جلو حرکت نماییم.

 

 

شیخ عطاری خطاب به مجموعه شورا وشهرداری، گفت: اگر نمی‌توانیم مشکلات را حل کنیم حداقل با رفتار خود باری بر روی مشکلات شهرداری اضافه نکنیم. وی از مجموعه شهرداری خواست با ارزیابی عملکرد گذشته‌ی خود، با روحیه مضاعف و انجام کار و خدمت صادقانه، به فکر برنامه‌های آینده باشند.

 

 

امید درخشانی رئیس شورای شهر مریوان در جلسه هم اندیشی شورا و شهرداری، گفت: تنها هدف و آرزوی ما این است که در پیشگاه مردم شهر مریوان سربلند بیرون بیاییم. خوشبختانه دوره پنجم شورای شهر حاشیه منفی نداشته است.

 

 

وی ادامه داد: شوراهای شهر هر چهار سال یکبار، با انتخاب مردم بر سر کار می آیند و نهایتا پس از مدتی می‌روند اما این کارمندان و پرسنل شهرداری هستند که می مانند و به مردم خدمت می کنند. وی تأکید کرد: هر آنچه به دست رییس شورا در سطح شهرستان و استان برآید بدون هیچ چشم داشتی انجام خواهم داد.

 

 

درخشانی از مجموعه شهرداری و معاونین خواست معضلات شهری را به شورا منتقل کنند، وی خاطر نشان کرد: اعضای شورای شهر یک دل و در کنار هم به شهرداری کمک خواهند کرد. وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم عده‌ای منفعت طلبانه به شهرداری نگاه کنند و نباید اجازه دهیم زمین خواران اینگونه به شهرداری نگاه حریصانه‌ای داشته باشند.

 

 

عبدالله امانی عضو شورای شهر مریوان در این جلسه که با هدف پایان دادن به برخی موانع و مسائل برگزار شده بود، اظهار کرد: فلسفه شورا اختلاف در آرا و عقیده است. این بدان معنی نیست که اعضای شورا در همه موارد و مسائل با هم مشکل شخصی دارند. شهرداری و شورای دوره پنجم با مشکلات زیادی از جمله محل دفع زباله‌، بدهی‌ها و حقوق معوقه کارگران روبرو بود که با همدلی و همکاری فعلا مشکل زباله در حال برطرف شدن است.

 

 

وی افزود: شهرداری نهادی عمومی است و برای کسب درآمد باید با اقدامات خود، تأمین کننده درآمد و بودجه شهرداری باشد. شهردار در برابر اعضای شورا مسئول است و شما کارمندان در مقابل شهرداری مسئول هستید. از این رو اعضای شورا هیچ دخالتی در کارهای شهرداری نمی کنند و شهردار باید خود تصمیم بگیرد.

 

شهرداری در حوزه عمران در سالجاری به تمام معنا ضعیف بوده است و باید این را قبول کنیم. اما از امروز از شهردار می خواهیم با قدرت تصمیم گیری نمایید و نسبت به حوزه عمران با حساسیت ویژه ای اقدام کند.

 

 

امانی تأکید کرد: شورای شهر به شهردار اختیار تام در چهارچوب قانون خواهند داد و شهردار محترم نیز باید هر فردی را که کار نمی کند ولو از نزدیک ترین افراد به شهردار باشد، جهت حفظ منافع مردم و جامعه، آن را کنار بگذارد و با هیچ کسی تعارفی نداشته باشد.

 

 

هلاله امینی عضو شورای شهر مریوان در این جلسه در سخنانی کوتاه با تأیید سخنان دیگر اعضای شورای شهر مریوان، گفت: همه ما باید وجدان خود را قاضی کنیم و طوری کار و فعالیت داشته باشیم که انگار آن را برای خانواده خود انجام می دهیم.

 

 

عبدالله عبدی دیگر عضو شورای شهر مریوان ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته شورا و مجموعه شهرداری در یک ساله اخیر ، گفت: از اینکه ۱۱ شهردار شهرهای شهرستان‌های مریوان و سروآباد در شهرداری مریوان حضور دارند و در پست های مختلف فعالیت می کنند انتظار بیشتری داشتیم. کسانی که توانایی دارند برای مردم باید بکارگیری شوند. برخی در شهرداری هستند که اصلا کار و فعالیتی نمی کنند اما تعدادی دیگر نیز وجود دارند که واقعا کار می کنند و زحمت می کشند. اگر چه مشکل مالی بر شهرداری حاکم شده است اما نباید آن را بهانه ای برای کم کاری و فرار از مسئولیت بدانیم.

 

 

جمال شریفی شهردار شهر مریوان در این جلسه اظهار داشت: هم اندیشی و اعلام حمایت از برنامه های آینده شهرداری مریوان توسط هفت عضو شورای شهر جای تقدیر و تشکر دارد. حضور و یکدلی اعضا مایه دلگرمی همه ماست. بصراحت اعلام می کنم هیچ گونه کوتاهی تعمدی در شهرداری برای فعالیت و خدمت نبوده است. اگر چه کمبودها و مشکلات مالی عدیده‌ای داشته‌ایم اما همه ما تلاش کردیم که خدمات مناسبی را به شهروندان ارائه نماییم. اگر کوتاهی صورت گرفته ناشی از کمبود بودجه و شرایط اقتصادی خاص کشور بوده است. در طول یکسال گذشته فراز و نشیب زیادی داشتیم. تعدادی از همکاران شهرداری در جریان هستند که فشارهای زیادی بر مجموعه شهرداری چه از نظر مالی و چه از نظر روحی و روانی وارد آمده است.

 

 

شریفی با بیان اینکه خوشبختانه توانستیم در سالجاری با حمایت اعضای شورای شهر و مسئولین استانی و شهرستانی به طور موقت مشکل زباله را که به بزرگترین و مهمترین مشکل و معضل شهرستان تبدیل شده بود، برطرف نماییم، گفت: امیدواریم با تدبیر و درایت استاندار محترم مشکل زباله برای همیشه حل شود.

 

 

وی افزود: علیرغم تمام مشکلات و فشارهای پیدا و پنهان در سالجاری ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از حقوقات معوقه شهرداری پرداخت شده است. همچنین با تمهیدات ویژه‌ای تلاش می‌شود بخش زیادی از آن حل شود اما بدلیل مشکلات مالی و قطع بخشی از بودجه شهرداری‌های کشور همچنان با مشکل مالی مواجه هستیم.

 

 

وی با اشاره به تعدادی از پروژه های انجام شده درسطح شهر تأکید کرد: با همکاری مجموعه شورا و شهرداری با برنامه ریزی برای سال آینده و توجه ویژه به حاشیه شهر مریوان خدماتی در شأن مردم شهر مریوان ارائه نماییم.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false