×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
حقوق معوقه کارگران و محکومیت های حقوقی شهرداری مریوان در اولویت پیگیری شورا و شهرداری است

 

 

به گزارش قه لا ، در جلسه ای با حضور اعضای شورای شهر، شهردار و معاونانش و همچنین ریاست شورای استان در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد حقوق معوقه کارگران، انسداد پی در پی حساب های شهرداری و محکومیت های حقوقی شهرداری مورد بررسی قرار گرفت. و قرار بر آن شده است این مشکلات به صورت ویژه از طریق مرکز استان پیگیری شود.

 

در ابتدای جلسه امید درخشانی به عنوان ریاست شورای شهر مریوان تاکید کرد: هرکدام از مشکلاتی که توسط اعضایشورا، شهردار و معاونان وی مطرح می شود به شدت برای ما مشکل ساز شده است و انتظار می رود به صورت ویژه پیگیری شود.

 

در خشانی پرداخت حقوق کارگران، مسدود کردن های پی در پی حساب های شهرداری در پی محکومیت های قضایی ، مشکل جانمایی برخی از املاک با اداره ثبت اسناد و املاک را از اولویت دارترین مشکلات حال حاضر شهرداری عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: لازم است در سریع ترین زمان ممکن نسبت به برگزاری جلسه ای با حضور مدیر دادگستری، دادستان استان و مدیر کل ثبت اسناد و املاک اقدام و موارد مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

 

وی ضمن اشاره به این مهم که امیدواریم مشکلات مطرح شده در سطح استان رفع شود، اظهار کرد: در صورت نیاز این موضوعات را به مرکز کشور ورود خواهیم داد چرا که رفع نشدن آنها عملا شورا و شهرداری را از انجام امور روزانه و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل ناتوان ساخته است.

 

بدهی میلیاردی شهرداری مریوان، که این نهاد را با مشکلات عدیده ای مواجه ساخته است مورد بحث قرار گرفت و توجه ویژه دولت و استانداری به شهرداری مریوان مورد درخواست قرار گرفت.

 

شهرداری طلب های میلیاردی از اشخاص حقیقی و حقوقی دارد که در صورت وصول حتی بخشی از آن می توان پاره ای از مشکلات مالی شهرداری را رفع نمود، اما ابزارهای قانونی لازم جهت وصول این مطالبات در دست نیست و وصول آن همت و کمک ویژه دستگاه قضا را می طلبد. که بنا بر آن شده است موضوع از طریق شورای استان به سمع و نظر ریاست دادگستری استان کردستان برسد.

 

مشکلات شهرداری در بسیاری از موارد ناشی از محکومیت هایی است که خسارت های میلیاردی به شهرداری و بیت المال وارد می آورد لذا موضوع از طریق دادگستری استان پیگیری می شود و امکان ابطال این احکام نیز وجود خواهد داشت.

 

حقوق معوقه کارگران و مشکلات فی ما بین شهرداری و اداره ثبت اسناد و املاک بر سر جانمایی برخی از املاک  از دیگر مواردی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

در پایان جلسه خلیل عزیزی ریاست شورای استان کردستان ضمن قول پیگیری تمام و کمال مشکلات مطرح شده از طریق مجاری قانونی، وعده داد در سریع ترین زمان ممکن جلسه ای را با حضور مدیر کل دادگستری استان، دادستان استان کردستان ، مدیر کل ثبت اسناد و املاک ، اعضای شورای شهر و شهردار مریوان جهت بررسی این مشکلات برگزار خواهد کرد.

 

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false