×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
” ببورن هه ینی ئه کاته چه ن شه ممه ی ئه م شیعره ” اثر سیوان نیک پی چاپ و منتشر شد

 

 

به گزارش قه لا ، این اثر که شعری بلند و بدون ساختاراست از چند فضای کوتاه و شهری تشکیل شده و در زمره ادبیات پست مدرن کوردی و تحت عنوان شعر شهری توسط انتشارات گوتار چاپ و منتشر شده است و در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب ( مصلی ، شبستان ، راهرو چهارده،غرفه شماره ۶ ) عرضه و پخش می شود.

 

 

” ببورن هه ینی ئه کاته چه ن شه ممه ی ئه م شیعره ” بعد از یکی دو اثر و چندین یادداشت یکی از اولین آثار شعر و ادبیات کوردی است که با گذر از فاکت های شعر نسل چهارم کوردی پنجره جدیدی به روی شعر و ادبیات کوردی گشوده است. گفتمانی با اسم شهر نه به مثابه یک جریان بلکه به عنوان وضعیتی در ادبیات کوردی از سوی چند شاعر از جمله سیوان نیک پی ، هوشیار بابایی ، صلاح محمدی و… مطرح شد و با چاپ چند اثر شعری عملا از استانداردهای یک دهه اخیر شعر کوردی عبور و گذری بنیادین داشته اند.

 

فضاهای ملموس و بدون اهمیت، پرسوناژهای ناشناس و زودگذر ، روایت های پی در پی و ناقص ، تناقضاتی که منجر به آیرونیک معنایی و زبانی شده است ، پولی فونیک فضاها و …از ویژگی های بارز ” ببورن هه ینی ئه کاته چه ن شه ممه ی ئه م شیعره ” اثر سیوان نیک پی است که بارها و بارها توسط خود شاعر و البته چند شاعر دیگر مورد بحث قرار گرفته و وضعیتی تازه تحت عنوان شعر شهر مطرح شده است.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false