×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار داغ

true
it is true
true
true
آنچه در نشست خبری با رئیس  شورای شهر گذشت

 

به گزارش قه لا ، امید درخشانی در نشست خبری که صبح روز دوشنبه ۱۹ شهریور ماه سالجاری در سالن جلسات شورای شهر با جمعی از اصحاب رسانه داشت، ضمن اشاره به مشکل چندین ساله مکانیابی و دفن غیر استاندارد پسماند شهری ، یادآور شد: در جلسه ای که ماه گذشته در دفتر استاندار داشتیم قرار بر آن شد که استانداری و معاونت محترم عمران به صورت مستقیم به این مسئله ورود کنند و طبق وعده ای که استاندار از طریق رسانه ها اعلام کردند طی دو ماه آتی مشکل مکانیابی احداث سایت بازیافت زباله رفع و عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

 

درخشانی در ادامه افزود: سه مکان جهت احداث این سایت مشخص و مورد تایید و ارزیابی زیست محیطی قرار گرفته است و انشالله تیمی از دفتر مدیریت شهری استانداری جهت تعیین مکان نهایی به شهرستان سفر خواهند داشت و عملیات احداث سایت آغاز می شود.

 

ریاست شورای شهر در پاسخ به خبرنگار مریوان خبر در خصوص نحوه قرارداد با شرکت پترونا و وارد کردن نفتا توسط این شرکت، خاطرنشان ساخت: ما هیچ قراردادی با شرکت پترونا جهت وارد کردن نفتا نداشته ایم. شرکت به صورت شفاهی درخواست کرده است که ما آن را بارها رد کرده ایم و اساسا نقطه اختلاف ما با شرکت مذکور همین نکته است. ما به هیچ عنوان چنین قراردادی را امضا نخواهیم کرد و اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

 

درخشانی در خصوص پروژه های عمرانی ، تخریب بخشی از فضای سبز شهری و روند پیشرفت فیزیکی پارک ملت که توسط خبرنگاران مطرح شد، اظهار کرد: شهرداری مریوان متاسفانه بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی داشته است و همین امر باعث کند شدن احداث پروژه های عمرانی شده است. اما مطمئنا از این پس توجه ویژه ای به این بخش خواهیم داشت.

 

وی افزود: شورا و شهرداری دور چهارم در توسعه و افزایش سرانه فضای سبز شهری گام های مثبتی برداشتند که جای تقدیر و تشکر دارد، اما متاسفانه توجه چندانی به زیرساخت های آن نداشتند و مادر کلیه بوستان و پارک ها مشکل زیرساختی آبیاری داریم که قطعا یکی از عوامل زرد شدن این فضاها همین مقوله است. بارش های باران تا اوخر اردیبهشت ماه که اجازه چمن زنی به نیروهای شهرداری را نداد و البته عدم وجود نیروی انسانی کافی تا اوایل خرداد جهت آبیاری و مراقبت از فضاها ، از دیگر عوامل دخیل در این بحث بود. شورا و شهرداری دوره پنجم در نظر دارد مشکلات زیر ساختی سیستم آبیاری این فضاها را رفع نماید.

 

ریاست شورای شهر مریوان تاکید کرد: به مهندس شریفی شهردار مریوان اعلام کرده ایم پارک ملت باید تا پایان شهریور آماده بهره برداری شود و قطعا این مسئله را مجددانه پیگیری خواهیم کرد.

 

درخشانی در خصوص دریاچه زریبار و چرایی عدم سرمایه گذاری در این دریاچه، یادآور شد: ما در دریاچه زریبار مستاجریم و به جز نگهداری و خدمات رسانی اجازه هیچگونه فعالیت دیگری نداریم. متاسفانه عدم مدیریت واحد ، دریاچه زریبار را رو به نابودی برده است. اگر تا اکنون نیز صرفا در این دریاچه چند برابر درآمد هایمان هزینه کرده ایم بر حسب احساس مسئولیت شهروندی بوده است و اگر بنا باشد وضع اینگونه پیش برود قطعا با محیط زیست هیچگونه قراردادی را تمدید نخواهیم کرد.

 

وی با اشاره به توریستی بودن شهر مریوان و جذب هزاران مسافر در سال، اشاره کرد و در ادامه عنوان ساخت: قطعا نبود سرویس بهداشتی در محوطه شهری یکی از مشکلات ما است که به آن توجه ویژه داریم. قطعا با مشارکت بخش خصوصی مکان هایی را جهت ساخت سرویس بهداشتی و نماز خانه تعیین خواهیم کرد البته بارها این موضوع را با شهردار نیز مطرح کرده ایم.

 

ریاست شورای شهر مریوان در پاسخ به سوال خبرنگار شاره که م مه ریوان در خصوص استخدام های بی مورد در شهرداری ، خاطر نشان ساخت: انکار نمی کنیم که در این دوره نیز استخدام هایی داشته ایم که البته در حوزه اختیارات شورا نیست. اما به عنوان نمایندگان مردم طی نامه ای مکتوب از شهردار محترم لیست افرادی که طی دو سال اخیر استخدام شده اند را درخواست کرده و قطعا نحوه استخدام ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

درخشانی در خصوص فروش ساختمان شهرداری مریوان گفت: بر اساس نظر شورای دور پنجم، ساختمان شهرداری مریوان به صورت مزایده و بر اساس قیمت کارشناسی دادگاه به فروش خواهد رسید. البته شهروندان اطمینان کامل داشته باشند که مراحل فروش و تبدیل به احسن آن، کاملا شفاف صورت خواهد گرفت. در نظر داریم در یکی از املاک شهرداری ساختمان جدیدی احداث و مابقی آن را سپرده گذاری کنیم که حداقل به صورت درآمدی پایدار در خصوص سرفصل جاری بودجه مشکل شهرداری را رفع نماییم. هرچند باید یادآور شوم که هنوز به توافق نهایی نرسیده ایم و مصوب نهایی صورت نگرفته است.

 

وی افزود: شهرداری مریوان در یک سال اخیر ۱۲ پرونده در دادگاه داشته است که خوشبختانه در ۱۱ پرونده موفق بوده ایم و متاسفانه به دلیل سهل انگاری های صورت گرفته در دفاعیات در دور گذشته، در یکی از پرونده ها در آستانه محکومیت ۹ میلیارد تومانی قرار داریم. که با احتساب آن، شهرداری بیش از ۵۰ میلیارد تومان بدهی خواهد داشت. البته در حال پیگیری موضوع هستیم و امیدواریم بتوانیم این محکومیت را رفع نماییم.

 

وی در خصوص طلب های شهرداری یادآور شد: احتساب طلب های شهرداری در سه حوزه عوارض نوسازی، کمیسیون ماده ۱۰۰ و طلب از ادارات دولتی بسیار رویایی و خوشبینانه است، چرا که درصد قابل توجهی از آنها قابل وصول نیست. طلبی که قابل وصول باشد از ادارات دولتی است که ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می باشد و البته در جلسه ای که با معاونت محترم استانداری داشتیم وعده دادند که ادارات را به وصول طلب هایشان به شهرداری ، مجاب سازند. بقیه طلب هایی که بارها به آن اشاره شده است قابل وصول نیست و شهرداری هیچ اهرم فشاری جهت اخذ آنها در اختیار ندارد.

 

ریاست شورای شهر با اشاره به کاهش شدید درآمد های شهرداری ، بیان کرد: متاسفانه دستگاه های خدمات رسان با ما همکاری لازم را ندارند و همین امر باعث کاهش شدید درآمد های شهرداری شده است. روزانه بیش از ۱۵ میلیون تومان درآمد نداریم و با این وجود طی ۶ ماهه نخست امسال ، ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کل درآمد شهرداری بوده است که ناشی از محل درآمد ارزش افزوده بوده است. شورای دور پنجم سعی داشت با کاهش میزان بودجه سالانه آن را واقعی تر کند. سال گذشته ۴۱ میلیارد تومان بودجه شهرداری بود که ما با کاهش آن به۳۴ میلیارد تومان سعی داشتیم که میزان تحقق آن را افزایش دهیم.

 

درخشانی بر اصل شفافیت و باور به آن تاکید کرد: تا پایان شهریور میزان هزینه کرد و درآمد های شهرداری در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت تا جهت تنویر افکار عمومی منتشر شود. ما بر این باوریم شهروندان ولی نعمت و صاحب شهر هستند و دروازه شورا همیشه به روی شهروندان، منتقدان، اصحاب رسانه، معتمدان و فعالان فرهنگی و مدنی شهر گشوده است و از هرگونه تعامل و همکاری مد نظر آنها صمیمانه پیشوازی خواهیم کرد. در این راستا در تلاش جهت ساختار بندی کمیسیون فرهنگی شورا با همکاری انجمن های مردم نهاد خواهیم بود و قطعا برنامه های جامع، علمی و تاثیر گذاری در حوزه فرهنگ خواهیم داشت.

 

ریاست شورای شهر مریوان با بیان اهمیت فعالیت های فرهنگی ، اذعان کرد: به مسائل و امور فرهنگی توجه ویژه ای داریم و طرح توجیهی چندین برنامه آماده شده و به محض تعیین اعتبار وارد فاز اجرایی خواهند شد. شهردار مدارس، شهردار محلات ، دانش آموز سبز اندیش، سمینار آموزش حقوق و وظایف شهروندی و چندین برنامه دیگر با شروع سال تحصیلی جدید وارد فاز اجرایی خواهند شد.

 

وی در پایان ضمن اشاره به جایگاه والا و تاثیرگذار رسانه و شبکه های اجتماعی ، اظهار داشت: اعضای شورای دور پنجم حاضر به همکاری تنگاتنگ با اصحاب رسانه هستیم و استقبال می کنیم. امیدواریم رسانه ها علاوه بر انتقادات سازنده ، ما را از نعمت مشاوره و راهنمایی هایشان محروم نسازند و با هم در راستای ساختن شهری زیبا گام برداریم.

 

 

گفتنی است که نشست خبری شورای شهر با اصحاب رسانه صبح روز دوشنبه ۱۹ شهریور ماه با حضور ریاست و نایب رئیس شورای شهر، مسئول واحد فرهنگی شهرداری و جمعی از اصحاب رسانه در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد و قرار بر آن شد که این جلسات و نشست ها به صورت ماهانه و مداوم برگزار شود.

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false